Search
Close this search box.

< zpět do Knihovny

Projekt Na vlastní kůži v médiích

Projekt destigmatizace duševně nemocných Na vlastní kůži, na kterém spolupracujeme s Ligou lidských práv, získal v poslední době pozornost několika médií.

Zkušenosti ambasadorů s hospitalizací

„Kolem reformy zdejší psychiatrické péče se konají nejrůznější konference a zřizují pracovní skupiny. Lidem s duševním onemocněním se však naslouchá minimálně. Změnit to chce projekt Na vlastní kůži.“ Poslechněte si rozhovory s ambasadory našeho projektu v pořadu Zaostřeno Českého rozhlasu Plus (audio).

Hospitaliza na zkoušku – LARP

Tip na víkend: Nechte se zavřít do blázince. Studenti psychologie, medicíny a práv se účastnili prožitkové akce v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích, kde mohli třicet hodin zažít pocit duševně nemocného pacienta. Více si přečtěte v reportáži webu Čti doma.

Na vlastní kůži na uzavřeném oddělení psychiatrie. Studenti si zkusili, jaké to je. Nuda, buzerace, stres, tak popisují studenti zážitek z třicetihodinové „hospitalizace“ na oddělení psychiatrické nemocnice. Prohlédněte si fotoreportáž Aktuálně.cz.

Nejnovější čtení v naší knihovně

Metodiky a příklady, Deinstitucionalizace

Vstupní evaluační zpráva k projektu Platforma pro aktéry transformace sociálních služeb

Metodiky a příklady, Deinstitucionalizace

DO THIS NOW – End segregation of people with intelectual disabilities.

Průvodce řízením procesů DI – tento dokument je důležitým podkladem pro práci na přípravě školení. Průvodce má sloužit jako vodítko, jak efektivně řídit celý proces DI.