Search
Close this search box.

< zpět do Knihovny

Zpráva Inclusion Europe: Jak koronavirus a opatření ovlivnily práva a životy lidí v institucích

Inclusion Europe zveřejnila důležitou a podnětnou zprávu o tom, jak koronavirus a opatření realizovaná v reakci na pandemii ovlivnily práva a životy lidí s postižením. Zjištění, že diskriminace a zanedbání osob s  postižením se během pandemie zhoršily. (Politico. eu)
Velmi důležité informace pro plány obnovy, které připravují EU a národní vlády.
🔴 Zanedbání a diskriminace
Zde je něco z toho, čeho jsme byli svědky v Evropě:
▪️ Lidé s mentálním postižením umírají rychlostí 3 krát vyšší než u běžné populace v Anglii. A co další země? Zejména ty, které mají vysoký počet lidí ve velkých rezidenčních institucích?
▪️ Zdravotní péče je v jednotlivých případech odepřena. Pokusy o zavedení protokolů triage diskriminujících lidi se zdravotním postižením obecně.
▪️ Lidé v rezidenčních ′′ pečovatelských institucích ′′ odešli v izolaci. Někteří z nich jsou 6 měsíců v jednolůžkovém pokoji bez jakékoliv příležitosti opustit místnost.
▪️ Velkému množství lidí v ′′ pečovatelských institucích ′′ není poskytována zdravotní péče při diagnostice Covidu.
▪️ Úmrtnost mezi ′′ pečovatelskými institucemi ′′ se v některých zemích zdvojnásobila.
Existuje nespočet dalších případů zanedbání a diskriminace, kterým byli během pandemie vystaveni lidé s mentálním postižením a rodiny. Inclusion Europe je dokumentuje.
🔴 Není to nové zjištění, ale násobené
Důležité je myslet na to, že v těchto problémech není nic nového. Pandemie Koronavíru zintenzivnila, zvětšila, znásobila segregaci a diskriminaci lidí s postižením, se kterou se potýká již desítky let.
Celý report tady:

Neglect and discrimination. Multiplied – How Covid-19 affected the rights of people with intellectual disabilities and their families

Nejnovější čtení v naší knihovně

Metodiky a příklady, Deinstitucionalizace

E-Book Společně ke změně

Ebook Společně ke změně
Tiskové zprávy a články, Nezařazené v rubrikách

Tisková zpráva z konference Můj život, moje volba, aneb Sebeurčení