Knihovna

Zprostředkování informací o transformaci sociálních služeb na jednom místě. 

Shromažďujeme odbornou literaturu, zkušenosti a znalosti týkající se transformace sociálních služeb a dáváme ji k dispozici všem zájemcům o toto téma. Najdete u nás tiskové zprávy, články, publikace, metodické a doporučené postupy, analýzy, videa – úspěchy, odkazy na organizace a další zdroje.

Knihovna je neustále doplňována o aktuální články, publikace, rozhovory a jiné zajímavosti. V případě zájmu o zprostředkování zdrojů, které nejsou přímo ke stažení na našem webu, nám pošlete zprávu.

Odborná diskuze a články

Zázrak v sociálních službách – Jiří Sobek

Jaké by to bylo, kdyby se v sociálních službách stal zázrak? Představte si, že bychom měli dost peněz, dostatek lidí, ...
Odborná diskuze a články

Lidé do ústavů nepatří, sociální služby u nás připomínají kolektivizaci, říká Milan Šveřepa

Celý rozhovor s Milanem Šveřepou.
Odborná diskuze a články

Jak to vidím – Monika Jelínková

Večer mi kamarádka poslala odkazy na články, které putují u nich v kraji po internetu a v místním tisku. Lidé – zastupitelé i veřejně známé osobnosti – v nich vyslovují svůj nesouhlas s plánovanou transformací ...
Tiskové zprávy a články

Projekt Na vlastní kůži v médiích

Projekt destigmatizace duševně nemocných Na vlastní kůži, na kterém spolupracujeme s Ligou lidských práv, získal v poslední době pozornost několika médií.
Aktuality a novinky, Tiskové zprávy a články

Česká republika nemá plán, jak nahradit ústavní péči podporou v komunitě. To ohrožuje čerpání peněz EU

České republice chybí plán, jak zajistit změnu nevyhovující péče v ústavních zařízeních na podporu života v komunitě. Absence takové strategie ohrožuje čerpání peněz z Evropské unie.
Tiskové zprávy a články

Česko stále nemá plán na změnu ústavní péče pro postižené, hrozí potíže při čerpání dotací